Teslimat ve İade

Sipariş ne kadar sürede alıcıya ulaşır?

Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten ya da ödeme kontrolünüz gerçekleştirildikten sonra en geç 1-7 iş günü içerisinde Manav Yem ve Un San. Tic. A.Ş. tarafından nakliye - kargoya verilmekte ve taşıyıcı firma tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine teslim edilmektedir. Siparişiniz taşıyıcı firmaya verildikten sonra taşıyıcı firma  tarafından 1 - 7 gün içerisinde teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde ve hafta sonu verilen siparişlerde , tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır. 

* Deprem, sel, çığ gibi doğal afetler ile savaş, grev gibi sosyal ve ekonomik mücbir sebepler nedeniyle teslimatta gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Teslimat süresi yaşanabilecek olumsuz süreçlere göre değişim gösterebilir. 

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz taşıyıcı firma ile yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin/çuvalın hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket/çuval hasarlı ise, taşıyıcı firma yetkilisinin yanında kontrol ediniz. Size ulaşan ürünleri sayarak teslim alınız. Sevk irsaliyesi/faturada belirtilen sipariş miktarı kadar ürünün size ulaştığından emin olunuz.  Ürün teslim alındıktan sonra taşıyıcı firmanın görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız. 

TIR / Kamyon bazında almış olduğum ürünün hammaliyesi kime aittir?

Ürünlerimiz çuval bazında teslimat adresine ulaştırılır. Ürünlerin TIR veya kamyondan indirilmesi ve işletme içerisine taşınması (her türlü hammaliye) tamamen alıcıya aittir. Ürün teslimatına izin vermeyecek derecede yolları dar veya uygun olmayan (çamurlu yol vs.) koşullar söz konusu ise, TIR/Kamyon işletmeye en yakın uygun bir alana çekilerek alıcının kendisinin tedarik edeceği bir vasıta (römork - kamyonet vs) ile ürünü teslim alması istenir.

Ürünün teslimatı konusunda yaşanabilecek muhtemel bir anlaşmazlıkta tır - kamyon şoförü ile tartışmayınız. Teslimatla ilgili karşılaştığınız herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri departmanımızdan telefonla destek alabilirsiniz.

Teslimat Durumu

TIR, kamyon, ambar, nakliye ve kargo firmaları ile yapılan nakliyeler coğrafi mesafe ve  koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sipariş talebinin yapıldığı coğrafi bölgeye gidecek TIR veya kamyonun 7 iş günü içerisinde  bulunamaması durumunda sipariş ertelenebilir veya iptal edilir. Siparişin iptal edilmesi durumunda müşterinin ödemiş olduğu tutar en geç 7 iş günü içerisinde iade edilir.

Deprem, sel, çığ gibi doğal afetler ile savaş, grev gibi sosyal ve ekonomik mücbir sebepler nedeniyle teslimatta gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Teslimat süresi yaşanabilecek olumsuz süreçlere göre değişim gösterebilir. 

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz  nakliye veya kargo şirketleri tarafından Manav Yem ve Un San. Tic. A.Ş. garantisi ile size teslim edilecektir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit için telefon ile aranarak tarafınıza bilgi verilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin temin edilememesi durumunda konu ile ilgili ayrıca bilgilendirileceksiniz. 

yemsiparis.com online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Ödemesini yaptığınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 8 (sekiz) en fazla 15 (onbeş) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında tüketiciye sevke hazır hale getirilemezse yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

Ürün İade Koşulları

Ürünün kullanılmasına engel olacak bir durumun tespit edilmesi halinde, kullanılması mümkün olmayan ürüne ilişkin bilgiler, ürün faturasına ek olarak gönderilen tutanak formuna detaylı bir şekilde yazılır, bu tutanak ürünün çekilecek olan bir kaç fotoğrafı ile birlikte üretici firmaya aynı gün içerisinde gönderilir. Sipariş edilen ürünün depolanması ve kullanımı etikette belirtilen koşulların dışında gerçekleşmişse veya teslimattan sonra 14 günlük iade süresi içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. 
 
Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.